Przejdź do treści

Ładowacz TROLL

Akmet proponuje swoim klientom części do ładowacza Troll. W ofercie znajdują się łyżka do materiałów sypkich o pojemności około 170 dm3 oraz chwytak w formie wideł. Ładowacz zawieszany Troll to urządzenie montowane na TUZ (trzypunktowy układ zawieszenia) ciągnika rolniczego, wykorzystujący napęd przekazywany przez WOM (wałek odbioru mocy) zasilający pompę wbudowaną w urządzenie. Ładowacz Troll może służyć do prac przeładunkowych oraz prowadzenia robót ziemnych. Jest też dość szeroko wykorzystywany w pracach leśnych. Zaletami ładowacza Troll są jego kompaktowe rozmiary, niewielka masa własna (około 100 kg przy udźwigu w granicach 250 kg).

Dzięki częściom do ładowacza Troll dostępnym w ofercie firmy Akmet za pomocą urządzenia można prowadzić prace ziemne. Ładowacz Troll może być używany do kopania niewielkich rowów czy wykopów fundamentowych z wykorzystaniem łyżki podsiębiernej czy prac prowadzonych w lżejszych materiałach – kopania w piasku czy wzruszonej ziemi za pomocą łyżek do materiałów sypkich. Łyżka do materiałów sypkich może być też rzecz jasna służyć do robót przeładunkowych – przesypywania żwiru, piasku czy ziarna. Przyda się też przy ładowaniu nawozów czy zielonek. Widły do ładowacza Troll mogą być pomocne przy przeładowywaniu balotów z sianem czy kiszonkami, a także przy ładowaniu rozrzutników obornika.

Części do ładowacza Troll w postaci uchwytu widłowego do chwytaka są też dość powszechnie wykorzystywane przy pracach prowadzonych przy gospodarce leśnej. Za ich pomocą jedynie przy użyciu ciągnika rolniczego można przenosić ścięte pnie drzew czy ładować pocięte fragmenty na przyczepy transportowe. Ładowacz Troll wyposażony w uchwyt widłowy umieszczony na ciągniku z podłączoną przyczepą transportową ma w pracach leśnych podobną funkcjonalność, jak każde urządzenie z HDS, jest jednak zdecydowanie tańsze.